Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym zachowaniem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka i uszczęśliwić nawet bardzo wybrednego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przytwierdzonego stabilnej powierzchni. Nieco bardziej wyszukaną wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w mieszkaniach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Powstały po to, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wyposażenie mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html