Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być wspaniałą okazją, aby dać czas waszemu czworonogowi. Wyjazd razem z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, by zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi są na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnych gabarytów, więc łatwo kupimy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba więc przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i na pchły, przez co zapewniają wszechstronną obronę psiaka. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy chętnie buszujące w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, przez co umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie zakropień zawierających środek na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić naszego psa podczas wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów