Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po porze, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który usuwa brudy do kontenera, albo do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje w kierunku dołu. Ten właśnie typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, gdyż może nieść za sobą kłopot przy wejściu. odkąd kot już ukończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, byleby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot lubi rozkopywać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, aczkolwiek wybrane kocięta nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić do środka kocią toaletę, gdy nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html